השקעה בנדל"ן – מדריך מלא להשקעה בענף הקרקעות המצטיין בישראל

השקעה בנדלן

גלו את ההזדמנות להשקעה בנדל"ן, עם דגש על שוק הקרקעות בישראל- אפיק מצוין להשקעה! בחרו באופציה המבטיחה סיכון נמוך ומחירים סולידיים, והצטרפו למשקיעים החכמים שמנצלים את הפוטנציאל ליציבות וצמיחה באחד השווקים האטרקטיביים ביותר.

תחום הנדל"ן מושך משקיעים בכל רחבי העולם בזכות יציבותו ואמינותו כאפיק השקעה בטוח. הסיבה לכך היא שמדובר בסוג של השקעה שערכה, בדרך כלל, אינו נפלט מהר, והיא מציעה פוטנציאל לתשואה עקבית באמצעות שכירות או מכירה לאורך זמן. עם זאת, בישראל, תמונת המצב קצת שונה מאשר במרבית המדינות. מחירי שוק הדיור בישראל הם בין הגבוהים בעולם ביחס להכנסות הממוצעות, מה שהופך את ההשקעה בנדל"ן לקשה יותר לגישה עבור המשקיע הממוצע. למעשה, מעבר לכך שרבים מתושבי ישראל מתקשים לרכוש דירה (אם בכלל!), רבים מאלה שהיו רוצים להשקיע בתחום זה נתקלים בקשיים משום שההון הדרוש לרכישת נכס ראשוני גבוה מאוד, והחזר ההשקעה יכול לקחת זמן רב. המצב הזה יוצר מחסום גדול בפני מי שלא מחזיקים בהון גדול מראש, ומגביל את הגישה לשוק ההשקעות הבטוח והמשתלם הזה לקבוצה צרה יותר של אנשים. אולם, עם כל הכבוד לשוק הדיור (ויש כבוד), שוק הנדל"ן בישראל כולל גם את ענף הקרקעות, ולמרות שהוא פחות מוכר ומיידי משוק הדיור, הוא נחשב לאחד מאפיקי ההשקעות הטובים והבטוחים בארץ. נשמע מעניין? בואו נרחיב.

 

מהו ענף הקרקעות בישראל?

כבר למעלה מ-20 שנה, ששוק הקרקעות בישראל ממשיך להוכיח את עצמו כאחד הענפים היציבים והוותיקים במשק הישראלי, עם מגמת עלייה עקבית בערכם. עם זאת, על אף יציבותו, מדובר בשוק קטן ביותר, שההיצע בו רק פוחת עם השנים. מדוע? הסיבה העיקרית לכך נעוצה במוגבלות שטחה של מדינת ישראל, אך גם בכך שבשנים האחרונות הצטמצמה משמעותית היכולת לרכוש קרקעות פרטיות. בפועל, כיום, רק 7% מכלל הקרקעות בישראל נמצאות בבעלות פרטיות, ו-93% מהקרקעות שייכות לרשות מקרקעי ישראל. במילים אחרות? המשאב המוגבל והמבוקש הזה הופך להיות יותר ויותר נדיר עם הזמן.

 

אך מה המשמעות של קרקע בהשקעה בנדל"ן?

ובכן, מדובר לרוב בהשקעה בקרקעות לצרכי בנייה ופיתוח מגורים בישראל. נסביר. כאשר מדובר בקרקעות להשקעות נדל"ן, ישנן שלושה סוגי קרקעות המיועדות לכך: קרקעות לבניה, קרקעות חקלאיות המיועדות להפשרה, וקרקעות מופשרות, ומטרת ההשקעה הסופית בשלושתן היא בניה על הקרקע. אך מה ההבדל? קרקע לבניה היא קרקע המיועדת לבניה, וזהו הסיווג המקורי שלה לכן אין צורך בהפשרה ומחירה הוא הגבוה ביותר. לעומת זאת, קרקע חקלאית העומדת בפני הפשרה היא קרקע הנדרשת על פי חוקי מדינת ישראל לעבור תהליך בירוקרטי של סיווג וייעוד מחדש מקרקע חקלאית קרקע לבנייה, וכאשר היא מקבלת את כל האישורים, היא מוגדרת כקרקע מופשרת המאושרת לבניה. ראוי לציין כי בעקבות סוגי הקרקעות השונים, הסטטוס שלהן, וכמובן מיקומן בארץ, קיים טווח מחירים רחב מאוד בענף הקרקעות, מה שפותח את הדלת למשקיעים רבים.

 

מדוע קרקעות נחשבות להשקעת נדל"ן מצוינת ובסיכון נמוך?

נתחיל ונאמר כי עליית הערך הקבוע של הקרקעות בשנים האחרונות מקטין את סיכון ההשקעה משמעותית. כיצד? ובכן, בין תשקיעו בקרקע מופשרת, או קרקע חקלאית המיועדת להפשרה, הזמן פה פועל לטובתכם ולא נגדכם, כיוון שערך הקרקע רק צפוי להמשיך לעלות, אם הקרקע נמצאת כבר בהליך הפשרה, כאשר ככל שמתקדם ההליך, ערכה עולה אפילו עוד יותר. כמו כן, ניתן למכור את הקרקע בכל שלב במחיר רווח (גם בזמן הליך ההפשרה!), ולאור הביקוש העצום לקרקעות, הסיכון לאי מכירה הוא נמוך. כך שאם אתם רוצים לצאת מן ההשקעה, הדלת תמיד פתוחה. בנוסף לכך, אחת הסיבות העיקריות שהופכות את הקרקעות להשקעת נדל"ן מצוינת היא העובדה שאם תמתינו להפשרת הקרקע ולאישור התוכניות, קיים סיכוי גדול שבעתיד תוכלו להפוך לבעלים של נכס מגורים חדש שיבנה על הקרקע. חשוב להבין, ביחס למחיר ההשקעה, תוכלו בטווח הארוך למכור את הנכס ברווח של מאות אחוזים או לחילופין להשכיר את הנכס ולהנות מתשואה פסיבית. יותר מכך, השקעה בקרקעות מסייעת להגן על כספכם מפני שחיקה, מכיוון שבניגוד לכסף שיושב בחשבון הבנק ואינו מייצר ערך משמעותי, הכסף שמושקע בקרקעות ממשיך לייצר ערך במקביל לעליית ערך הקרקע. בסופו של יום, קרקע היא נכס פיזי, ובעלות על קרקע מסייעת להגן על המשקיעים בזמנים של אי יציבות כלכלית או אינפלציה.

 

מעוניינים בהשקעה בנדל"ן? חשוב שתעשו זאת בעזרת משווקי קרקעות מקצועיים

קבוצת שדות המובילה בתחום הנדל"ן ובשוק הקרקעות בישראל, מציעה ללקוחותיה שירות מקצועי ומעמיק. החברה נחשבת לאחת המובילות בתחום, ובאמצעות ליווי אישי ומקצועי, מסייעת למשקיעים לבצע השקעות חכמות ומושכלות בקרקעות נבחרות. עם קבוצת שדות, תוכלו להיות בטוחים שאינטרסים שלכם נשמרים ומוגנים לאורך כל תהליך ההשקעה, החל מהבחירה הראשונית ועד לפיתוח הנכס. מדובר בחברה שזכתה לשבחים רבים הודות ליכולתה לייעץ, להכווין ולתמוך במשקיעים מכל רחבי הארץ תוך התחשבות בחששות, השאיפות והרצונות של כל לקוח ולקוחה.

אם אתם מעוניינים ללמוד יותר על האופציות שבפניכם ולקבל ייעוץ מקצועי, קבוצת שדות מזמינה אתכם לשיחת ייעוץ ראשונית ללא עלות וללא התחייבות. הזדמנות זו עשויה להיות השלב הראשון להשקעה חכמה ומוצלחת בעולם הנדל"ן.

צרו קשר עוד היום.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מעוניינים במידע נוסף וייעוץ?

מצוין! | השאירו פרטים ונשוב בהקדם:

עשוי לעניין אותך