מגרש למכירה: אל תחשבו בקטן, תחשבו על העתיד

מגרש למכירה

מחפשים להשקיע נכון? הכירו את שוק הקרקעות. בעוד שבישראל קיימים לא מעט אפיקי השקעות,  יש רק אפיק השקעה אחד שמציג עליית ערך קבועה, תשואה פוטנציאלית גבוהה, והכי חשוב? סיכון נמוך. אז אתם מתעניינים במגרש למכירה? הנה כל הדברים שאתם צריכים לדעת.

משנה לשנה נהייה בישראל יותר קשה כלכלית, ולאט לאט החלומות והשאיפות שלנו נראים יותר ויותר בלתי מושגים. בין יוקר המחייה, עליית המחירים, עליות הריבית, ומחירי דיור משתוללים,  קשה להישאר אופטימי ולדמיין שאי פעם נוכל לרכוש דירה בישראל. ובכן, אנחנו כאן כדי להציג לכם אפיק השקעה אחד שעדיין מאפשר למשקיעים חדשים ובעלי תקציבים נמוכים יותר לבצע השקעה מניבה ובסיכון נמוך, הלא הוא שוק הקרקעות. אז כיצד תשקיעו בקרקע?  היכן תמצאו מגרש למכירה שכדאי להשקיע בו? ומהם הדברים שחובה לדעת לפני שיוצאים לדרך? להלן המדריך המלא והמפורט שיסייע לכם לעשות השקעה טובה ובזהירות.

 

אז מהו בכלל מגרש למכירה ומדוע מדובר בהשקעה טובה לעתיד?

בשנתיים האחרונות שוק הדיור הציג עליית מחירים חדה שלא נראתה כבר עשור, ובהווה מחירה של דירה ממוצעת בישראל הוא כ-2 מיליון שקלים. חמור מכך? למי שעוד יכל בעבר להרשות לעצמו לקחת משכנתא ולבצע תשלומים, כיום עליות הריבית גם הפכו את זה למשימה בלתי אפשרית, מכיוון שמדובר במעמסה כלכלית קשה שרבים מתושבי ישראל ממש לא יכולים לשאת. לעומת זאת, שוק הקרקעות מציע למשקיעים טווחי מחירים הרבה יותר מאפשרים, וניתן למצוא מגרש למכירה במחירים הרבה יותר גמישים ומאפשרים. למעשה שוק הקרקעות בישראל הוא שוק עם היצע מאוד מוגבל, כאשר 93% מהקרקעות בישראל שייכות לרשות מקרקעי ישראל, ורק כ-7% שייכות למגזר הפרטי. יחד עם זאת , למרות שמדובר במשאב סופי, לא רק שהביקוש אליו גדל משנה לשנה, אלא שכבר למעלה מ-20 שנה הקרקעות בישראל מציגות עליית ערך. למעשה,  כשמדובר במגרש להשקעה כאפיק השקעה מדובר בהשקעה בקרקע למטרת בניית ופיתוח דיור, כאשר אומנם מדובר בתהליך ארוך יותר מרכישת דירה, אך בתהליך שיכול מאוד להשתלם כלכלית בטווח הרחוק, ועל כמה וכמה עבור מי שאינו יכול להרשות לעצמו לרכוש דירה.

 

מגרש למכירה: מהו התהליך ההשקעה ?

מחירים ומגמות נוכחיות בשוק הקרקעות – מחפשים מגרש למכירה? אז קודם כל חשוב בכלל להבין מהם הקריטריונים של קרקע מניבה, מהו טווח המחירים של הקרקעות בהווה, מה משפיע על המחירים, מהי עליית הערך הצפויה בעתיד, מהי התשואה הפוטנציאלית, כמה זמן יידרש להחזר השקעה, כמה זמן לוקח התהליך עד שתתחילו לראות רווחים, וכן הלאה. כמו כן, מאוד חשוב להגדיר לפני את יעדי ההשקעה שלכם ואת התקציב שברצונכם להקציב להשקעה, זה מאוד יסייע לכם באיתור המגרש המתאים.

מגוון וסוגי הקרקעות – חשבתם שכל קרקע היא אותו הדבר? אז תחשבו שוב. כשמחפשים מגרש למכירה חשוב להבין מה ההבדל בין קרקע חקלאית וקרקע לבנייה, וחשוב הרבה יותר, מהי הפשרת קרקע, מהו התהליך של הפשרת קרקע, וכמובן מהי קרקע מופשרת. למעשה, כיוון שבמדינת ישראל נאסר על פי חוק לבנות על קרקעות חקלאיות, ניתן להגיש בקשה להפשרת הקרקע שמטרתה לסווג מחדש את הקרקע מקרקע חקלאית לקרקע לבנייה. תהליך ההפשרה כרוך בבירוקרטיה רבה, אך כיוון שבישראל קיים משבר דיור חמור שרק גדל משנה לשנה, מדינת ישראל מעודדת הפשרת קרקעות למטרת פיתוח ובניית דיור. כמו כן, מעבר לסטטוס של המגרש, חשוב מאוד לקחת בחשבון את מיקום הקרקע, שטחה, עלות, סביבה, וכן הלאה.

בקשה לתקן 22 – כשמוצאים מגרש למכירה שעונה על כל הדרישות שלכם מאוד חשוב להגיש בקשה לתקן 22. תקן 22 הוא דו"ח שמפרט את מצב הקרקע לרבות מצבה המשפטי והתכנוני, שוויה, גבולותיה ומגבלותיה, ועוד, כאשר מטרתו העיקרית היא לוודא שתוכנית המתאר הייעודית של הקרקע ניתנת לביצוע. מדובר בדו"ח שהוא חשוב מאוד והליבה שלו היא להגן על משקיעים מפני הבטחות שווא.

 

חתימת הסכם והעברת בעלות

המגרש שאתם מעוניינים לרכוש עבר צלח את הבדיקות של תקן 22? נהדר, עכשיו הגיע הזמן לפן המשפטי של העסקה, ובפרט לחתימת ההסכם ולהעברת הבעלות על שמכם. למרות שמדובר ברגע מרגש ומשמח במיוחד, חשוב לקחת אותו ברצינות רבה, ובעיקר ביסודיות. כפי שוודאי אתם, לפני שחותמים על חוזה יש לבחון את כל הסעיפים ולא להשאיר מקום לטעויות או לפרשנויות. לשם כך מאוד מומלץ להיעזר בסיוע משפטי, ואף יש לציין שכאשר נעזרים בחברה לשיווק קרקעות, ובפרט בחברה מקצועית מובילה, ליווי משפטי של פירמת עורכי דין היא חלק מהשירות, מומלץ מאוד. כמו כן, לאחר חתימת ההסכם, יש לבצע "רישום העברת בעלות" ברשות מקרקעי ישראל, וגם כאן, כדאי להיעזר בליווי של עורך דין שמתמחה בתחום המקרקעין.

 

מהם היתרונות הבולטים של השקעה בקרקע?

עליית ערך הקרקע משנה לשנה – כפי שכבר ציינו, שוק הקרקעות מציג עליית ערך שנתית כבר למעלה מעשרים שנה, וכיוון שמדובר במגמה מתמשכת ניתן להעריך שעל ידי השקעה בקרקע, בכל שנה ערכה רק ימשיך לגדול, וכך גם ערך ההשקעה שלכם. מעבר לכך, חשוב לומר שניתן למכור את הקרקע בכל שלב, בין אם היא רק בתחילת הליך ההפשרה, במהלכו, או כבר בשלבי הוצאת תוכנית הבנייה לפועל, כאשר לשלב שבו תחליטו למכור יש השפעה ישירה על מחיר הקרקע, ועל הרווח שתוכלו לעשות.

תשואה פוטנציאלית גבוהה – השקעה בקרקע יכולה להעניק לכם תשואה פוטנציאלית גבוהה, ובמיוחד לאחר סיום הבנייה. בסופו של יום, אתם משקיעים בפרויקט, ולא רק בקרקע, וכאשר הבנייה על הקרקע מסתיימת, אתם הופכים לבעלי דירה באזור אטרקטיבי עם ביקוש גבוה, ויכולים להשכיר אותו וליהנות מהכנסה פסיבית גבוהה במיוחד.

מגן על ערך הכסף שלכם – מגרש למכירה הוא לא כמו "מוצר" שרוכשים, אלא מדובר בהשקעה. למשל, בזמן שהכסף שלכם יושב לו בבטח בחשבון הבנק, ערכו נשחק משנה לשנה מכיוון שהוא אינו מייצר ערך. לעומת זאת, כשאתם משקיעים במגרש, כספי ההשקעה שלכם ממשיכים לייצר תרומה סימולטנית לערך הקרקע כך שאם תחליטו למכור את הקרקע בעתיד תוכלו לעשות זאת ברווח של מאות אחוזים.

ביקוש גבוה – הביקוש לדיור בישראל רק ממשיך לגדול וכך גם גידול האוכלוסין. לכן, הביקוש לקרקעות למטרת בנייה גדל גם הוא, ואף משנה לשנה משבר הדיור רק מחמיר מה שהופך את הבנייה על קרקעות לא רק לביקוש, אלא לצורך משמעותי. שורה תחתונה? הביקוש הוא פקטור חשוב בעליית מחירי הקרקעות, והוא יכול לאפשר לכם למכור את הקרקע במהירות ובמחיר משתלם.

 

מדוע מומלץ להיעזר בחברה לשיווק קרקעות?

ראשית, כדי למצוא מגרש למכירה בישראל שכדאי להשקיע בו חשוב להכיר את שוק הקרקעות היטב. כפי שוודאי הבנתם, לא כל קרקע ראויה להשקעה, וחבל שתבצעו השקעה בקרקע לא מניבה. חברה לשיווק קרקעות פועלת לא רק כדי לאתר עבורכם את הקרקעות הטובות ביותר בעזרת מחקרים מעמיקים וניתוח הקרקעות, היא גם מלווה אתכם לאורך כל התהליך ומקפידה לשמור על האינטרסים שלכם כמשקיעים. חשוב לזכור, בעוד שמדובר בהשקעה שיכולה להעניק לכם ולמשפחותיכם עתיד טוב יותר, כדאי לעשות זאת עם ליווי של המומחים המובילים בתחום הקרקעות בישראל.

 

אז אתם מחפשים מגרש למכירה? הכירו את קבוצת שדות

קבוצת שדות היא אחת מחברות הנדל"ן המובילות בארץ המתמחה בזיהוי הזדמנויות להשקעה במינימום סיכון, וברכישה ואיתור של קרקעות עם פוטנציאל השבחה אדיר בישראל ובעולם. צוות המומחים של קבוצת שדות מלווה כל לקוח באופן אישי בעסקה לרכישת קרקע ומקפיד באדיקות על תהליך של שקיפות ומקצועיות בסטנדרטים גבוהים ביותר. זכרו, בעוד שהשקעה בקרקעות זה אפיק השקעה מצטיין, עדיין נדרש ידע נרחב והבנה מעמיקה בתחום, וקבוצת שדות שכבר ליוותה מאות משקיעים ברחבי הארץ, תשמח להעניק גם לכם "קרקע יציבה" להשקעה בטוחה ומניבה.

מעוניינים במידע נוסף? קבוצת שדות מזמינה אתכם לשיחת ייעוץ בחינם ללא כל התחייבות להמשך התהליך. 

 

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email