שטחים להשקעה – בעזרת המדריך שהכנו עבורכם תשקיעו במינימום סיכון

שטחים להשקעה

כולנו חולמים על ביטחון כלכלי. אנחנו רוצים זאת עבורנו, עבור הילדים שלנו, ואפילו עבור הנכדים העתידיים. יחד עם זאת, בכל רגע שאנו "חולמים" אנחנו לא פועלים, ובכך הופכים את הרצון לרעיון פיקטיבי. לא הגיע הזמן להתחיל לבצע? אז הכירו את אפיק ההשקעה המניב ביותר בישראל: שטחים להשקעה

בואו נספר לכם משל נחמד לחיים. יוסי רצה לזכות בלוטו, ובכל הגרלה הוא הביט לשמיים ואמר "אלוהים, בבקשה תעשה שאני אזכה בלוטו". ככה יוסי המשיך ועשה בכל הגרלה שהייתה במהלך עשרים שנה. יום אחד, רגע אחרי שיוסי שוב ביקש מאלוהים לזכות, פנה מלאך לאלוהים ואמר לו "אדוני, למה אתה לא עוזר ליוסי?" ואדוני השיב "הייתי שמח לעזור, אבל הוא מעולם לא קנה כרטיס ללוטו". מה מוסר ההשכל? שאם אתם רוצים משהו, כדאי להפסיק לחלום ולהתחיל לבצע. אממה, רבים מתושבי ישראל ממשיכים לחלום על דירה בישראל ולהתלונן על מחירי הדיור המשתוללים, אך הם כל כך מקובעים על "החלום" ועל הדרך "המסורתית" של רכישת דירה, שלא רק שהם לא בוחנים דרכים נוספות להגיע אל היעד, אלא הם גם ממשיכים לשבת בצד ולחכות לאיזושהי ירידת מחירים קיצונית שלא נראתה כאן כבר למעלה משני עשורים אם בכלל. ובכן, אנחנו כאן כדי לשים לזה סוף ולהכיר לכם את האלטרנטיבה המצטיינת לרכישת דירה, השקעה בקרקע מופשרת לבנייה. בואו נתחיל.

 

אז מהם שטחים להשקעה כאשר מדובר בשוק הקרקעות בישראל?

שטחים להשקעה הם למעשה קרקעות המוצעות לרכישה ברחבי ישראל למטרת בנייה ופיתוח הדיור. אממה, כיוון שמרבית הקרקעות בארץ שייכות לרשות מקרקעי ישראל ואינן עומדות למכירה אלא אך ורק לחכירה, מדובר בהיצע מוגבל של כ-7% מהקרקעות הנותרות הנמצאות בבעלות פרטית. כמו כן, כאשר מדובר קרקעות חקלאיות, כדי שיהיה ניתן לבנות עליהן, נדרש להגיש בקשה לשינוי ייעוד ולסיווגן מחדש, ותהליך זה נקרא הפשרה (ועליו נפרט בהמשך!). אך מדוע ההפשרה היא קריטית להשקעה? מהסיבה הפשוטה שקרקע שהופשרה מעלה את שוויה במאות אחוזים, שזו למעשה אחת הסיבות העיקריות שמשקיעי נדל"ן רבים מעדיפים אפיק השקעה זה על כל אפיק אחר.

 

אז מהי הפשרת קרקעות?

כפי שציינו, הפשרה קרקעות היא תהליך שנועד לסווג מחדש קרקע חקלאית לקרקע למגורים, והתהליך עצמו כרוך בבירוקרטיה רבה ובבחינה מקצועית של כמה וכמה וועדות ואנשי מקצוע מוסמכים. למעשה, כדי להפשיר קרקעות, בשלב ראשון יש להכין תוכנית מתאר מפורטת ולהגיש אותה לבחינה של וועדה מקומית לתכנון ובנייה אשר ממונה על תחום השיפוט האזורי המדובר. בוועדה זו, התוכנית תיבחן על ידי חברי המועצה המקומית ומהנדס הרשות, ובסיומה חברי הוועדה יעבירו הלאה את התוכנית לוועדה המחוזית עם המלצתם המקצועית. בשלב זה, חברי הוועדה המחוזית יבצעו בדיקה תכנונית ראשונה כדי לבחון האם התוכנית תואמת את מדיניות הוועדה והרשויות, והאם הינה עונה על התנאים הנדרשים לרבות התנאים הסביבתיים של הקרקע, ותוכניות המתאר הארציות.  בפועל? במקרים רבים הוועדה דורשת תיקונים ושינויים בתוכנית ומאפשרת לבצע אותם תוך חצי שנה מרגע ההחלטה. לאחר שנעשו השינויים הנדרשים, הוועדה מגישה העתק של התוכנית הערוכה לשר הפנים ומבצעת פרסום פומבי של התוכנית כדי לאפשר לרשויות ובעלי עניין חיצוניים להביע התנגדויות, כאשר במידה ואכן יש כאלה, המתנגדים ובעלי התוכנית מוזמנים לדיון משותף בנושא, ובעיקר כדי להגיע להסכמות הנדרשות לאישור ההפשרה. (חשוב לומר ששר הפנים הוא המאשר הסופי!).

 

מדוע שטחים להשקעה שעדיין לא הופשרו עדיין מהווים השקעה מצוינת?

ובכן, כאשר מדובר בקרקעות, בין אם מדובר במגרשים חקלאיים, בשטחים להשקעה שנמצאים בהליכי הפשרה, או בקרקעות מופשרות, עדיין שווי הקרקעות עולה בכל שנה. לכן, גם אם עומד בפניכם שטח להשקעה שהוא ממש בתחילת התהליך, מרגע הרכישה שלכם, אתם יכולים להיות בטוחים שמחיר המגרש ימשיך לעלות משנה לשנה, ואם תחליטו למכור אותו (בכל שלב!) עדיין תוכלו לעשות זאת במחיר רווח.

 

היתרונות בשטחים להשקעה בישראל

ביקוש רב מן ההיצע 

לקרקעות בישראל יש ביקוש אדיר, ובפרט בעת זו כאשר המדינה סובלת ממשבר דיור חמור ומגידול אוכלוסין מגמתי, והינה זקוקה בדחיפות לבניית אזורי מגורים נוספים. כמו כן, ביקוש רב יכול להבטיח שאם תרצו למכור את הקרקע תוכלו לעשות זאת במהירות וברווחים עצומים מכיוון שהקרקע רק ממשיכה לייצר ערך. חשוב להבין, הקרקעות בארץ הן משאב מוגבל ולא ניתן "לייצר" או לרכוש קרקעות מחוץ אשר חוצות את גבולות ישראל מכיוון שאנו מדינה בעלת רצף טריטוריאלי.

 

טווחי מחירים לכל משקיע

שוק הקרקעות מציג מנעד מחירים רחב במיוחד כך שכל משקיע יכול ליהנות מהשקעה בקרקע מניבה. חשוב לומר שההבדל במחירים אינו נובע מאיכות הקרקעות, ואף קרקעות המשווקות למשקיעים על ידי חברות שיווק קרקעות מקצועיות הן תמיד קרקעות שעברו סינון קפדני תחת קריטריונים מחמירים. אז מה ההבדל? ובכן, המחירים משתנים בין מיקום גיאוגרפי, גודל השטח, וסוג הקרקע, למשל האם הקרקע הופשרה, בתהליך הפשרה, או רק בתחילת התהליך, כאשר קרקע חקלאית לפני הפשרה עולה פחות משאר הקרקעות וזאת כיוון שיש להמתין להפשרה, והתהליך עצמו, מרכישת הקרקע ועד סיום הבנייה ייקח יותר זמן.

 

בעלות על נכס חדש

אם אומרים שסבלנות משתלמת, אז בשוק הקרקעות היא שווה זהב. מדוע? מכיוון שבסיום תוכנית הבנייה, המשקיעים ייהנו מדירה חדשה ויוכלו להחליט אם להשתמש בה למגורים, להשכיר את הנכס תמורת תשואה פוטנציאלית גבוהה, או לבצע מכירה ברווח של מאות אחוזים. זכרו, אומנם לא מדובר בתהליך שנעשה מהיום למחר, אך בסופו של דבר, בתמורה להשקעה סולידית ויחסית נמוכה, תוכלו סופסוף להפוך לבעלי דירה בישראל, וזאת כאשר בשוק הדיור, מחירה ממוצע של דירה מתקרב ל-2 מיליון שקלים.

 

הגדלת ערך הכסף באופן משמעותי

אם כספכם שמור ומוגן בחשבון הבנק תדעו שערכו נשחק משנה לשנה. מדוע? מכיוון שהבנק לא מייצר תמורה לכסף ורק שומר עליו. לעומת זאת, כאשר מדובר בשטח להשקעה, כספי ההשקעה שלכם נשמרים ומוגנים בדיוק כמו בחשבון הבנק, אך כיוון שהקרקע מייצרת עליית ערך, גם שוויו ממשיך לייצר ערך, ואם וכאשר תחליטו למכור, תוכלו לקבל החזר השקעה מידי פלוס רווח כספי אדיר.

 

מה חשוב לוודא לפני שהנכם סוגרים עסקה לרכישת קרקעות, ומדוע חשוב להיעזר בחברה מקצועית לשיווק קרקעות?

ראשית, באופן טבעי לא כל קרקע היא השקעה טובה, ולא פשוט לדעת לבד באיזו קרקע להשקיע אם הנכם מכירים את התחום, וודאי לא לאתר אותה. לכן, בעזרת חברת שיווק קרקעות ומשווקים מקצועיים תוכלו להנות ממבחר קרקעות שנבחר בקפידה ושמתאימות לצרכים וליעדי ההשקעה שלכם. מעבר לכך, במדינת ישראל קיימת תוכנית מתאר ארצית לתכנון ולפיתוח יישובים חדשים לתקופה של כ-15 שנה, ולפני שמשקיעים בקרקע, חובה לבדוק האם התוכניות של התמ"א 35 אינן מתנגשות עם תוכניות הבנייה שלכם. מעבר לכך, מאוד חשוב לבקש תקן 22 שיציג בפניכם דו"ח מפורט של כל נתוני הקרקע (כגון גבולות ומגבלות), ובעיקר שיבחן האם תוכניות הבנייה שמיועדות לקרקע אכן ניתנות לביצוע. לא פחות חשוב, התהליך של רכישת קרקעות כרוך בהמון בירוקרטיה משפטית ובשפה מקצועית שרק משווקי קרקעות מנוסים מכירים לעומק, ולכן, זה קריטי שילוו אתכם אנשים מוסמכים מן התחום, שגם יוכלו לייעץ, לכוון, ולסייע בביצוע השקעה מוצלחת, כאשר חשוב לומר שלחברות שיווק קרקעות מובילות, ליווי משפטי של פירמות עו"ד זה חלק מהשירות של החברה.

 

אז הנכם מעוניינים בשטחים להשקעה? קבוצת שדות תשמח ללוות אתכם ולהעניק לכם ייעוץ מקצועי

קבוצת שדות היא אחת מחברות הנדל"ן המובילות בארץ המתמחה בזיהוי הזדמנויות להשקעה במינימום סיכון, וברכישה ואיתור של קרקעות עם פוטנציאל השבחה אדיר בישראל ובעולם. צוות המומחים של קבוצת שדות מלווה כל לקוח באופן אישי ומקפיד באדיקות על תהליך של שקיפות ומקצועיות בסטנדרטים גבוהים ביותר. זכרו, בעוד שהשקעה בקרקעות זה אפיק השקעה מצטיין, עדיין נדרש ידע נרחב והבנה מעמיקה בתחום, וקבוצת שדות שכבר ליוותה מאות משקיעים ברחבי הארץ, תשמח להעניק גם לכם "קרקע יציבה" להשקעה בטוחה ומניבה.

מעוניינים במידע נוסף? קבוצת שדות מזמינה אתכם לשיחת ייעוץ בחינם ללא כל התחייבות להמשך התהליך.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מעוניינים במידע נוסף וייעוץ?

מצוין! | השאירו פרטים ונשוב בהקדם:

עשוי לעניין אותך