השקעות בטוחות במינימום סיכונים בשוק הקרקעות הישראלי

השקעות בטוחות

בעולם ההשקעות, האפשרות להרוויח כרוכה תמיד בלקיחת סיכונים. עם זאת, ישנם אפיקי השקעה בעלי רמות סיכון שונות, והבחירה באפיק הנכון תלויה בהעדפות המשקיע ובמטרותיו הפיננסיות. כלומר, לפני ביצוע השקעה, חשוב ואף הכרחי להבין לעומק את הסיכונים הקיימים על מנת להעריך האם ההשקעה אכן כדאית מבחינה כלכלית והאם היא מתאימה לפרופיל הסיכון של המשקיע. אך האם בכלל קיימות השקעות בטוחות? ובכן, בעוד שבתקופות שונות, ובפרט בהווה, השווקים הפיננסיים סובלים מתנודות רבות, עדיין קיים שוק אחד שיודע לשמור על יציבותו גם בזמנים מורכבים, וזהו שוק הקרקעות, המאפשר למשקיעים לבצע השקעה סולידית ובסיכון נמוך יחסית. למעשה, השקעות בקרקעות נוטות להיות יציבות יותר ולהניב תשואה עקבית לאורך זמן, ועל כמה וכמה בישראל, כאשר כבר למעלה מ-20 שנה הקרקעות המקומיות מציגות עליית ערך. אך איך יודעים באיזו קרקע להשקיע ומדוע השקעה בקרקעות נחשבת להשקעה הכי בטוחה בארץ? בואו נרחיב.

 

שוק הקרקעות מציג השקעות בסיכון נמוך

שוק הקרקעות בישראל מציע הזדמנויות השקעה מבטיחות לעתיד, ונחשב כיום לאפיק ההשקעה הנגיש והמשתלם ביותר, גם בהשוואה לאפיקי השקעה אחרים, אך גם בהשוואה לשוק הדיור. אך מדוע? ובכן, נתחיל ונאמר כי בישראל רק כ-7% מהקרקעות הן בבעלות פרטית (93% בבעלות רשות המקרקעין!), מה שאומר שמדובר במשאב מוגבל למדי אך עם ביקוש עצום. כמו כן, בניגוד לשוק הדיור שמציג מחירים מופקעים ועליית מחירים מגמתית, שוק הקרקעות דווקא מאפשר השקעה בקרקע עם פוטנציאל משמעותי לעליית ערך, ובמחיר סולידי. יותר מכך, כיוון שתהליכי התנודות בשוק לא פוגעים בערך הקרקעות ומאפשרים לקרקעות לשמור על מעמדן הנוכחי , גם משקיעים בעלי תקציב מוגבל יכולים לבצע השקעה, מבלי לקחת סיכונים גדולים מידי. כך או כך, גם כאשר מתקיימים תנודות בשוק הכלכלי, שוק הקרקעות בישראל ממשיך לשמור על יציבות ולפתוח הזדמנויות להשקעות בטוחות ומניבות.

 

באילו סוגי קרקעות כדאי להשקיע?

תחילה, חשוב לציין כי השקעה נכונה בקרקע היא השקעה למטרת בנייה ופיתוח נדל"ני. עם זאת, בישראל קיימת רגולציה שונה לסוגים שונים של קרקעות, ולכן חשוב להבין את החוקים לפני שמשקיעים בקרקע. לדוגמה, על פי חוקי מדינת ישראל, לא ניתן לבנות על קרקע חקלאית אלא רק על קרקע המסווגת לבנייה. האם זה אומר שרק קרקע לבנייה ראויה להשקעה? התשובה היא חד משמעית לא. ניתן לבצע הליך הפשרה לקרקעות חקלאיות ולסווגן מחדש לקרקעות לבנייה. הצורך הדחוף בפיתוח מגורים בישראל מוביל את המדינה לעודד הפשרת קרקעות, מה שהופך קרקעות חקלאיות בהליך הפשרה להזדמנות השקעה מצוינת לטווח הארוך. קרקעות אלו מציעות פוטנציאל עלייה משמעותי בערכן לאחר שינוי ייעודן. גם קרקעות מופשרות, שכבר עברו את תהליך ההפשרה ומוכנות לפיתוח, מהוות השקעה מבטיחה, אם כי לעיתים הן כרוכות בעלויות גבוהות יותר. לכן, השקעה בקרקעות חקלאיות הנמצאות בהליך הפשרה ובקרקעות מופשרות יכולה להיות משתלמת. בשורה תחתונה, בחירה נכונה של קרקע להשקעה תלויה בהבנת הרגולציה, הצורך המקומי בפיתוח והפוטנציאל הכלכלי של הקרקע, בין אם מדובר בקרקע לבנייה מיידית או בקרקע חקלאית שניתן להפשרה בעתיד.

 

מדוע כדאי להשקיע בקרקעות הנמצאות בהליך הפשרה?

ובכן, בעוד שהליך ההפשרה של קרקעות עשוי לקחת זמן, פקטור הזמן לא גורע מההשקעה אלא עשוי להוסיף לה. מדוע? מכיוון שקרקעות בישראל מציגות עליית ערך שנתית עקבית, וככל שעובר הזמן, ערך הקרקע צפוי להמשיך לעלות. בנוסף, כאשר קרקע נמצאת בהליך הפשרה, כל שלב בהתקדמות ההליך מעלה את ערכה מעבר לעלייה האורגנית של הקרקעות, והמשמעות של כך היא שכל התקדמות בהליך הפשרה משפרת את התשואה הפוטנציאלית מההשקעה וניתן למכור את הקרקע בכל שלב במחיר רווח. רק כדי לסבר את אוזניכם, השקעה בקרקע הנמצאת בהליך הפשרה מסייעת למנוע את שחיקת הכסף של המשקיע כיוון שכאשר הכסף מושקע בקרקע הוא ממשיך לייצר ערך סימולטנית לעליית הערך של הקרקע, בעוד שכאשר הכסף יושב בחשבון הבנק, ערכו נשחק וכוח הקנייה שלו יורד. כמו כן, בניגוד לקרקע לבניה או קרקע מופשרת, מחירן של קרקעות הנמצאות בהליך הפשרה הוא נמוך יותר, מה שהופך את הקרקעות החקלאיות המיועדות להפשרה להשקעות בטוחות ובסיכון כלכלי נמוך במיוחד. הכי חשוב? השקעה בקרקע חקלאית הנמצאת בהליך הפשרה יכולה בעתיד להניב למשקיע נכס מגורים חדש בערך הגבוה במאות אחוזים ביחס להשקעה הראשונית שלו, או במילים אחרות, הסבלנות יכולה להשתלם, ובגדול.

 

 

השקעות בטוחות בקרקעות עושים רק עם מומחים מובילים: הכירו את קבוצת שדות

קבוצת שדות מובילה את ענף הנדל"ן בישראל ומציעה את המומחים שבדיוק תרצו לשותפים לדרך בעת ביצוע השקעות נדל"ניות בקרקעות. הצוות המקצועי של החברה מעניק ייעוץ, ליווי וסיוע בכל היבטי השקעה בנדל"ן, כולל הליכי הפשרה והשגת היתרי בנייה עבור קרקעות חקלאיות. הם מעורבים בפרויקטים המובילים בישראל ומציעים מגוון רחב של קרקעות עם פוטנציאל גבוה להשקעה ברחבי המדינה. קבוצת שדות כבר סייעה למאות משקיעים להשתתף בפרויקטים מגוונים ושמה דגש עצום על שקיפות והתאמה לשאיפות ולרצונות של כל לקוח. בשיתוף פעולה עם צוות שדות, תוכלו להיות בטוחים שהאינטרסים שלכם מוגנים בכל שלב של ההשקעה.

מעוניינים לשמוע עוד? קבוצת שדות מזמינה אתכם לשיחת ייעוץ ראשונה ללא עלות וללא התחייבות.

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מעוניינים במידע נוסף וייעוץ?

מצוין! | השאירו פרטים ונשוב בהקדם:

עשוי לעניין אותך