קרקעות בזול להשקעה מניבה של פעם בחיים – המדריך המלא

קרקעות בזול

אם אתם מחפשים לבצע השקעה סולידית אך רווחית אתם במקום הנכון. שוק הקרקעות בישראל מאפשר לכם להשקיע בקרקעות בזול ולהרוויח משמעותית לטווח ארוך. אז כיצד תעשו זאת ובאילו קרקעות כדאי להשקיע? בואו נרחיב.

למרות שזה ידוע לכל שמחירי שוק הדיור בישראל גבוהים במיוחד, עדיין רבים "תקועים" על אפיק ההשקעה הזה ולא בוחנים השקעות אחרות בשוק הנדל"ן בעיקר מתוך חוסר מודעות. אנחנו באנו לשנות זאת ולספר לכם שאתם יכולים להשקיע בקרקעות בזול וליהנות מהשקעה מוצלחת ורווחית לא
פחות. אז החלטתם שהגיע הזמן לבחון אופציות השקעה אחרות שלא דורשות מכם הון עצמי
מופרז? אז ברוכים הבאים לשוק הקרקעות בישראל, הענף שבו טווח המחירים הוא רחב, גמיש ומשתלם, וניתן לבצע השקעה סולידית בסיכון נמוך. 

מה חשוב שתדעו? מהו תהליך ההשקעה? והיכן תמצאו את הקרקעות המניבות ביותר בארץ? כל התשובות לפניכם.

 

שוק הקרקעות מציג קרקעות בזול להשקעה טובה וחכמה בעתיד

במשך יותר מעשור, שוק המגורים חווה עליית מחירים יציבה באופן תמידי (ובמיוחד בשנתיים האחרונות!) וכיום המחיר הממוצע של דירה בישראל נושק ל-2 מיליון ש"ח. מעבר לכך, בתקופה האחרונה האינפלציה המתמדת והריבית הגבוהה מקשה מאוד על נטילת משכנתא מה שהופך את השאיפה לרכישת דירה לאידיאל קשה להשגה עבור רבים, ולמרות משבר הנדל"ן וההאטה המשמעותית בעסקאות הנדל"ן, המחירים של הדירות לא ירדו משמעותית ואף לא ברור אם יקרה כך בעתיד.

לעומת זאת, בשוק הקרקעות, קיימות הזדמנויות לא פחות טובות להשקעה ובניגוד למחירי הנכסים למגורים שעולים הון תועפות, בשוק הקרקעות ניתן למצוא קרקעות בזול ואף יש

לציין שכבר למעלה מ-20 שנה הקרקעות בישראל מציגות עליית ערך מה שהופך אותן להשקעה הרבה פחות יקרה ובסיכון נמוך יותר משמעותית. השילוב של טווח מחירים מגוון (והוגן!), מצוקת הדיור בישראל שדורשת פיתוח דיור ובניית מבני מגורים, וביקוש שגדול מן ההיצע (נפרט על כך בהמשך, משקיעים מכל הארץ עם תקציבים שונים יכולים לבצע השקעה טובה ולהנות מפוטנציאל רווחים של מאות אחוזים. 

במילים אחרות? לא רק שהקרקעות בישראל הפכו לאפיק להשקעה מצוין, הן גם פתרון אלטרנטיבי למי שלא יכול להרשות לעצמו לרכוש דירה בישראל, ועל ידי השקעה בקרקע הנכונה, סבלנות, וליווי מקצועי גם אתם תוכלו בעתיד להיות בעלי נכס.

 

אז כיצד משקיעים בקרקעות ומה חשוב לדעת לפני שעושים זאת?

מחירי השוק ומגמות עכשוויות

לפני שמתחילים לחפש קרקעות בזול, תחילה יש להבין את מחירי הקרקעות הנוכחיים בישראל ואת המגמות הנוכחיות ואף חשוב לגבש יעדי השקעה. לשם כך כדאי לבחון את  עליית הערך של הקרקעות בעתיד, ההחזר הפוטנציאלי שלהן, החזר השקעה, לוח הזמנים של התהליך וכדומה.

היכרות עם סוגי הקרקעות השונות

כאשר מחפשים קרקע למכירה, חשוב להכיר לעומק את סוגי הקרקעות ולא מראש להתמקד בקרקע הזולה ביותר. כמו כן כדאי מאוד לחפש את הקרקע שעונה על יעדי ההשקעה שהגדרתם ותואמת את הצרכים האישיים שלכם. זה כולל את המיקום, הגודל, העלות וכמובן את הסטטוס של הקרקע. בפועל, בישראל, רק כ-7% מהקרקעות שבבעלות פרטית  ו-93% מהן שייכות לרשות מקרקעי ישראל), והקרקעות הפרטיות מתחלקות לקרקעות בנייה, קרקעות חקלאיות, קרקעות מופשרות וקרקעות המתקיימות בתהליך הפשרה. כיצד הגורמים האלה משפיעים? ובכן הסיווג של הקרקע משפיע על מחיר הקרקע ועל פרק הזמן הנדרש לתכנון ובניה. לדוגמה, אם אתם משקיעים בקרקע חקלאית שנמצאת בהליך הפשרה,  צריך לקחת בחשבון שמדובר בתהליך בירוקרטי  שבו הקרקע ובעיקר תוכנית המתאר שלה תעבור בחינה של גופים שונים, ורק לאחר סיום ההפשרה ניתן ולהתחיל לבנות עליה.

חשוב שתכירו: תקן 22

כאשר מאתרים את הקרקע המתאימה להשקעה אשר עונה על כל הדרישות והתנאים שלכם חשוב מאוד להגיש בקשה לתקן 22. מדובר בדו"ח שמפרט על המצב המשפטי והתכנוני של הקרקע, מהו גודלה השטח המתוכנן, הגבולות והמגבלות שלה וכן הלאה, ותפקידו העיקרי הוא להגן על הרוכש מפני הבטחות שווא ומידע כוזב ולוודא שאכן לממש את תוכנית המתאר.  יש להגיש בקשה לתקן 22 תוך התייחסות יסודית לתוכן הדו"ח ולמידע המתקבל ממנו, וחשוב לשים לב לכל הפרטים החשובים
בדו"ח ולהתייחס אליהם בקפידה.

חתימת עסקת הרכישה והעברת הבעלות על שמכם

אם דוח תקן 22 מאשר את כל הנתונים והחלטת לרכוש את הקרקע, יש לחתום על הסכם ולבצע העברת בעלות. זהו נושא חשוב מאוד שיש לטפל בו במכירה. ההליך המשפטי הקשור לקרקעות הנמכרות הוא קריטי ויש לוודא שכל הסעיפים שהוסכמו עם בעל הקרקע מופיעים בחוזה, ושמתבצעת העברת הבעלות באופן חוקי.

 

מהם היתרונות של רכישת קרקעות בזול?

עליית הערך השנתית של הקרקעות בישראל 

כפי שציינו, יש סוגי קרקעות שונות בישראל וקיימים הבדלים בין קרקעות מופשרות, קרקעות בהליכי הפשרה וקרקעות לבנייה כאשר ההבדלים העיקריים הם במחירי הקרקעות ובפרק הזמן שעובר עד התחלת הבנייה. אולם, מאחר וערך הקרקע מציג עלייה משנה לשנה, במהלך תקופת ההפשרה ניתן למכור הקרקע בכל עת ובמחיר רווח (ביחס לסכום ההשקעה הראשוני שלכם).

פוטנציאל לתשואה גבוהה 

לקרקעות יש תשואה פוטנציאלית גבוהה ובסיום הבנייה בעלי הקרקעות הופכים לבעלי נכס מגורים
חדש ומניב באזור מגורים אטרקטיבי ומבוקש, וזאת אף מבלי לציין את הביקוש הגבוה בשוק הדיוק בישראל.

כסף עם תמורה 

כשאתם משקיעים בקרקעות אתם למעשה מאבטחים את כספכם בדיוק כמו בבנק. יחד עם זאת, בעוד שבבנק הכסף אינו מייצר תמורה וערכו נשחק, כספכם המושקע בקרקע ממשיך לייצר ערך באופן סימולטני עם עליית הערך של הקרקע.

ביקוש והיצע 

מצוקת הדיור בישראל רק ממשיכה לגדול וכך גם האוכלוסייה כך שהביקוש למגורים גדל משנה לשנה. מעבר לכך, כיוון שהקרקעות בארץ הן משאב מוגבל הביקוש אליהן הוא תמיד גדול מן ההיצע. כך או כך, בין אם תמתינו לסיום הבנייה או תחליטו למכור את הקרקע בטרם כן, תהנה מביקוש פוטנציאלי גבוה מאוד.

 

אל תעשו זאת לבד: היעזרו בחברה לשיווק קרקעות

כדי לבצע השקעה נכונה בקרקע מניבה, לא מספיק פשוט למצוא קרקע למכירה בישראל. נהפכו, כיוון שלא כל קרקע ראויה להשקעה, מאוד מומלץ להיעזר בחברה לשיווק קרקעות שמאתרת עבורכם את הקרקעות הטובות ביותר בישראל ומקפידה לבצע על כל קרקע מחקר מעמיק ומקצועי.  בנוסף לכך, חברה לשיווק קרקעות לא רק תאתר עבורכם קרקעות בזול שתואמות ליעדי ההשקעה שלכם, היא גם תלווה ותייעץ לכם בפן הבירוקרטי והמשפטי של התהליך, ואף תספק לכם ליווי של פירמת עו"ד מובילה
העוסקת בתחום המקרקעין. מומלץ וחשוב.

 

מחפשים קרקעות בזול? הכירו את קבוצת שדות

קבוצת שדות היא אחת מחברות הנדל"ן המובילות בארץ המתמחה בזיהוי הזדמנויות להשקעה במינימום סיכון, וברכישה ואיתור של קרקעות עם פוטנציאל השבחה אדיר בישראל ובעולם. צוות המומחים של קבוצת שדות מלווה כל לקוח באופן אישי בעסקה לרכישת קרקע ומקפיד באדיקות על תהליך של שקיפות ומקצועיות בסטנדרטים גבוהים ביותר. זכרו, בעוד שהשקעה בקרקעות זה אפיק השקעה מצטיין, עדיין נדרש ידע נרחב והבנה מעמיקה בתחום, וקבוצת שדות שכבר ליוותה מאות משקיעים ברחבי הארץ, תשמח להעניק גם לכם "קרקע יציבה" להשקעה בטוחה ומניבה.

 

מעוניינים במידע נוסף? קבוצת שדות מזמינה אתכם לשיחת ייעוץ בחינם ללא כל התחייבות להמשך התהליך. 

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מעוניינים במידע נוסף וייעוץ?

מצוין! | השאירו פרטים ונשוב בהקדם:

עשוי לעניין אותך