קרקעות למכירה – המדריך המלא שיסייע לכם לעשות את ההשקעה הנכונה

קרקעות למכירה

קניית קרקע בישראל היא החלטה חשובה ובעיקר צעד משמעותי לעתיד כלכלי טוב יותר. ועדיין, מדובר בתהליך שדורש ידע מעמיק, היכרות עם התחום, ובעיקר הכוונה מקצועית. אך מדוע קרקעות למכירה נחשבות כהשקעה נהדרת, ומה החשיבות של ליווי מקצועי? הנה כל מה שעליכם לדעת.

 

קרקעות למכירה בישראל: מדוע הן השקעה בטוחה יותר מרכישת נכס?

נתחיל ונאמר שבישראל קרקעות למכירה הן משאב דיי מוגבל. למעשה, כ-93% מהקרקעות בארץ שייכות לממשלה והינן ברשות מקרקעי ישראל, ורק כ-7% הן קרקעות בבעלות פרטית. לכן, מכיוון שקיים ביקוש עצום ורק מספר מוגבל של קרקעות, ההשקעה בהן טומנת סיכון נמוך במיוחד. כמו כן, זה לא סוד שבארץ יש משבר דיור וההיצע הוא קטן יותר משמעותית מהביקוש שרק ממשיך לגדול ביחד עם גודל האוכלוסייה שגם היא ממשיכה להתרחב. עדיין, וודאי אתם שואלים את עצמכם למה לא עדיף לקנות דירה אם הביקוש קיים וגדל, נכון? אז להזכירכם, מחירי שוק הנדל"ן בארץ משתוללים, ולא רק שרכישת דירה היא הוצאה כבדה במיוחד שאינה אפשרית לכולם, היא גם אינה משתלמת בעבור מה שתקבלו בתמורה. בפועל? כשמדובר בקרקעות למכירה תוכלו למצוא טווחי מחירים של קרקעות הרבה יותר נוחים ומשתלמים כאשר הקרקע רק צוברת עליית ערך משנה לשנה, בעוד שכשמדובר בדירה, עליכם לשלם מחיר מלא, להתמודד עם הריבית (במידה ונטלתם משכנתא!), והכי חשוב? להתמודד עם העובדה שלערכה של הדירה יש תקרת זכוכית מאוד ברורה, שבאופן מובהק פחות מניבה בטווח הארוך מקרקעות.

 

מהם היתרונות של קרקעות למכירה בישראל?

 1. השקעה מניבה ויציבות כלכלית – ברכישת קרקע להשקעה קיימת תשואה פוטנציאלית גבוהה מאוד, ביקוש עצום, ועליית ערך קבועה. מעבר לכך, לאחר הפשרת הקרקע ובתום תוכנית פיתוח הדיור, המשקיע יכול להנות מהשכרת הנכסים, בעלות על דירה, או משטח למכירה ברווחים של מאות אחוזים.
 2. אפיק השקעה בסיכון נמוך – בניגוד להשקעה בקרקע שמהווה השקעה סולידית ומניבה ומנטרלת מאיתנו את התלות מגורמים חיצוניים, השקעה במניות תלויה בתנודות השוק אשר אינן בשליטתנו. וכך גם לגבי שוק הנדל"ן בארץ ובחו"ל שדורש מאיתנו להשקיע הון ומעמיד אותנו במצב של תלות אל מול שוכרים, תחזוקת הנכס ושימור הערך שלו, חוקי מיסוי שונים, חברות ניהול, וכן הלאה. בדיוק מסיבה זו משקיעי נדל"ן רבים התחילו לפזול לכיוון השקעה בקרקעות.
 3. גידול אוכלוסייה – כפי ציינו האוכלוסייה בישראל גדלה, תוחלת החיים מתארכת, והביקוש לדיור ונכסים מסחריים רק ממשיך לגדול. לכן, בעקבות הביקוש והמחסור בדיור, הממשלה מטפחת הפשרת קרקעות ומקלה מאוד על הליך ההפשרה.
 4. בעלות פרטית – לבעלות פרטית תמיד יש יתרון ובעיקר כאשר מדובר ב"מוצר מבוקש". חשוב לזכור,  שאין הרבה קרקעות פרטיות בארץ (רק 7%)  ולכן, מעבר לביקוש (שאנו ממשיכים לציין!), הבעלות על קרקע פרטית מעניקה לנו שליטה מלאה ומסירה את התלות או את החשש מפינוי בעקבות מכירה, או החלטות של אחרים לגבי הנכס.
 5. עליית ערך הכסף שלכם – בואו נודה באמת, כאשר הכסף שלכם יושב בבנק ערכו נשחק. מדוע? מכיוון שאתם רק "מאחסנים" אותו, אך אינכם מחזיקים במשהו שהערך שלו עולה. לעומת זאת, כאשר אתם משקיעים את הכסף בקרקעות למכירה, הקרקע הופכת להיות "הבנק" של הכסף, אך הערך של הקרקע ממשיך לעלות, כך שאם אי פעם תחליטו למכור אותה,  לא רק שתקבלו את הכסף שלכם בחזרה אלא תייצרו רווח עצום. לדוגמא, אם כרגע יש לכם בבנק סכום כסף שאינו מאפשר לכם לרכוש דירה (וגם לא יאפשר לכם זאת בעוד כמה שנים כי מחירי הדירות ממשיכים לעלות!), כאשר אתם משקיעים בקרקע בהווה, אם תחליטו למכור אותה בעוד כמה שנים תקבלו תמורתה סכום גבוה  יותר שיסייע לכם לרכוש נכס בקלות.

 

מדוע חשוב שתלווה אתכם חברת שיווק קרקעות בתהליך של עסקה לרכישת קרקע?

ובכן, התהליך של רכישת קרקעות דורש ניסיון והיכרות עם התחום גם מבחינת איתור הקרקעות המשתלמות ביותר להשקעה, אך גם מבחינת הבנת תהליך הבירוקרטי והמשפטי. כמו כן, מעבר לכך שיש מונחים מקצועיים רבים שחובה להבין את המשמעות שלהם, גם קיימים כמה וכמה שלבים ברכישת קרקע שפשוט קשה מאוד לבצע בלי מומחים בתחום. להלן השלבים:

 1. בחירת קרקע להשקעה – לקרקע שתבחרו יש השפעה על הצלחת ההשקעה וזה קריטי  להכיר לעומק את הנתונים השונים והחשובים הנדרשים לביצוע השקעה כגון המגמות הנוכחיות, המחירים, עליית ערך הקרקע בעתיד, תשואה פוטנציאלית, וכדומה .עבור כך בדיוק חברת שיווק קרקעות יכולה להעניק ייעוץ מקצועי ולסייע בניסיון ובמומחיות שלהם. 
 2. יעדי השקעה וציפיות – כיוון שוודאי יש לכם ציפיות ויעדים רצויים הנוגעים לרווחיות ההשקעה בקרקע, כדאי מאוד שחברה לשיווק קרקעות תאתר עבורכם את הקרקעות שעונות על היעדים והצרכים שלכם כגון סוג הקרקע ומיקומה בישראל. מעבר לכך, לחברת שיווק קרקעות רצינית יש מבחר קרקעות שנמצאות כבר ברגע זה בהליך הפשרה.
 3. בקשה לתקן 22 – תקן 22 הוא מונח שאתם חייבים להכיר, אך חשוב מכך להבין! תקן 22 נועד להגן להגן עליכם כמשקיעים, ומדובר בדו"ח מפורט שמספק מידע פרטני על הקרקע, על גבולותיה ומגבלותיה האפשריים, כגון תוכנית ההפשרה והבנייה שלה והאם הן אכן ניתנות לביצוע כפי שהובטח על ידי המוכר.
 4. הסכם רכישה – הסכם רכישה הוא מסמך משפטי שבו מפורטים תנאי המכירה כגון מחיר הרכישה, פריסת התשלומים וכדומה). חשוב להבין שמסמך משפטי הוא מסמך כובל ולכן חובה שהוא ייבחן לפרטי פרטים על ידי אנשי מקצוע. ובכן, חברת שיווק קרקעות שמכירה את ההסכמים האלה היטב ועובדת עם פירמת עורכי דין המתמחה בחוקי המקרקעין, תבטיח שהסכם הרכישה הוגן, מדויק, כולל את כל מה שסיכמתם, ובעיקר מגן עליכם משפטית. 
 5. העברת בעלות – העברת בעלות היא השלב האחרון בעסקה וגם החשוב ביותר. מעבר לכך  ,שמדובר בהליך משפטי ל"רישום העברת הבעלות" בלשכת רישום המקרקעין ברשות מקרקעי ישראל, גם כאן מדובר בהסכם משפטי שלחתימתו יש השפעה רבה גם על ההווה וגם על העתיד. במילים אחרות? כדי שתהיו מוגנים משפטית מפני מחלוקות משפטיות שעלולות לערער על בעלותכם, כדאי שמאוד שההסכם ייבחן על ידי ליווי עורך הדין של חברת שיווק קרקעות. זכרו, כשמדובר בחוזים משפטיים, אין מקום לחוסר מקצועיות או חוסר הבנה. בבית משפט נימוקים מסוג זה לא יסייעו לכם.
 6. שינוי בתוכנית ייעוד הקרקע – לא פעם משקיעים רבים חוששים מאוד משינוי תוכנית יעוד הקרקע ומבניית כבישים בשטח הקרקעות. למרות שזה לא קורה לעיתים קרובות, חברת שיווק קרקעות תסייע לכם לשמר את זכויותיכם במקרה כזה. מדוע? מכיוון שכאשר אתם רוכשים שטחים למכירה כגון אדמות חקלאיות להשקעה הנמצאות בהליך פשרה מחברת שיווק קרקעות מקצועית ואמינה אשר מלווה ע״י פירמת עו״ד מובילה המתמחה במקרקעין, אתם יכולים להיות רגועים שהחברה תוודא שהקרקע הייעודית אכן נמצאת בתוך התוכנית המיועדת לבניית מגורים, ואם בעתיד יחליטו לסלול כביש בקרקע שלכם, אתם תקבלו זכויות בניה בקרקע הקרובה ביותר לקרקע שרכשתם.

 

מתעניינים בקרקעות למכירה? קבוצת שדות תשמח ללוות אתכם להשקעה מוצלחת

קבוצת שדות היא אחת מחברות הנדל"ן המובילות בארץ המתמחה בזיהוי הזדמנויות להשקעה במינימום סיכון, וברכישה ואיתור של קרקעות עם פוטנציאל השבחה אדיר בישראל ובעולם. צוות המומחים של קבוצת שדות מלווה כל לקוח באופן אישי ומקפיד באדיקות על תהליך של שקיפות ומקצועיות בסטנדרטים גבוהים ביותר. זכרו, בעוד שהשקעה בקרקעות זה אפיק השקעה מצטיין, עדיין נדרש ידע נרחב והבנה מעמיקה בתחום, וקבוצת שדות שכבר ליוותה מאות משקיעים ברחבי הארץ, תשמח להעניק גם לכם "קרקע יציבה" להשקעה בטוחה ומניבה.

מעוניינים במידע נוסף? קבוצת שדות מזמינה אתכם לשיחת ייעוץ בחינם ללא כל התחייבות להמשך התהליך. 

 

 

שתפו

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

מעוניינים במידע נוסף וייעוץ?

מצוין! | השאירו פרטים ונשוב בהקדם:

עשוי לעניין אותך